Ostatnimi czasy zauważa się zwiększoną świadomość konsumentów w dziedzinie dbania o zdrowie. Promowane w social mediach diety, aktywny tryb życia, moda na wegetarianizm… Naturalny żel aloesowy do skóry wpisuje się w kosmetyczne trendy dbania o ciało i cieszy się uznaniem wśród klientów aptek i drogerii.

O właściwościach żelu aloesowego

żel z aloesuŻel pochodzi z ekologicznej uprawy, co samo w sobie jest zachętą dla klienta, któremu zależy na naturalnym składzie produktu. Substancja ta jest w istocie miąższem pochodzącym z liścia aloesowego. Większość jego składników to substancje biologicznie czynne. Najważniejszym z nich są polisacharydy, zatrzymujące duże ilości wody. Zawiera również cynk, podstawowy pierwiastek wykorzystywany w kosmetyce. Żel z aloesu rozpuszcza się w kontakcie z wodą. Stosowany jest więc jako dodatek do kremów, szamponów lub odżywek. Dedykowany jest osobom z dolegliwościami skórnymi oraz nadwrażliwością skórną. Działa nawilżająco i przeciwzapalnie na skórę, ochrania naskórek i wspomaga jego regenerację. Likwiduje bakterie oraz podrażnienia. Skutecznie działa na skórę wysuszoną, poparzoną słońcem oraz zniszczoną substancjami chemicznymi. Łagodzi efekty alergii oraz likwiduje zapach potu. Stosowany jest często jako maseczka kosmetyczna na twarz. Należy jednak pamiętać, że żel nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, bowiem może mieć on wpływ na hormony i wywołać niepożądane skutki w przebieganiu ciąży oraz zmiany składzie mleka matki.

Żel aloesowy to podstawowy artykuł w pielęgnacji skóry. Świetnie nadaje się zarówno do codziennej profilaktyki, jak i do poważniejszych problemów, związanych z poparzeniami słonecznymi lub podrażnieniami. Świetnie sprawdzi się latem po intensywnym opalaniu oraz zimą na popękane od mrozu dłonie.