Bańki mydlane są tym, co uwielbiają nie tylko dzieci. Również starsze osoby lubią czasami nacieszyć oko pięknymi, mieniącymi się w słońcu bańkami. Jednak aby je wykonać potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Tak naprawdę jeśli chodzi o płyn, to z łatwością wykonamy go w domowym zaciszu. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym sprzęcie, to warto zapoznać się z ofertami.

Bańki mydlane – zestawy

zestaw do baniek mydlanychJeśli chcemy, aby nasze bańki mydlane były wyjątkowe, warto zaopatrzyć się w zestaw do baniek mydlanych. Znajdziemy zarówno takie przeznaczone dla dzieci, jak i dla osób, organizujących pokazy. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup dla naszego malucha, warto na samym początku sprawdzić, czy będzie on zainteresowany bańkami. Tani płyn możemy zrobić we własnym domu. Do jego wykonania potrzebny nam będzie płyn do mycia naczyń, woda oraz gliceryna. Produkcja 5,5 litra domowego płynu do baniek mydlanych będzie nas kosztowała około 10 złotych, a więc naprawdę jest to spora oszczędność. Przy produkcji płynu musimy jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach, dzięki którym nasz płyn będzie wydajny, a bańki będą się łatwo robiły. Najlepiej będzie użyć 1 część płynu na 10 części wody, a na koniec dodać około 10 kropel gliceryny na jeden litr płynu. Płyn należy wymieszać bardzo delikatnie, w taki sposób, aby nie zrobić w nim piany, a następnie dodać jeszcze kilka kropel gliceryny. Niestety proporcje te mogą ulec zmianie. Wszystko zależy do płynu do naczyń, którego użyliśmy do produkcji. Oczywiście jeśli chodzi o puszczanie baniek, to możemy kupić specjalny zestaw, jednak w każdym domu znajdziemy mnóstwo przedmiotów, dzięki którym nasze bańki będą okazałe.

Zabawa z bańkami mydlanymi to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Niektórzy także uwielbiają robić sesje fotograficzne z wykorzystaniem tego prostego atrybutu. Bańki mydlane potrafią być naprawdę piękne i cieszyć oko swoimi kolorami. Warto zakupić gotowy zestaw dla swojego malucha lub stworzyć go z przedmiotów codziennego użytku.

Kategorie: Usługi