Firmy spedycyjne oraz przewozowe, które specjalizują się każdego dnia w przewozie towarów, mebli, lub artykułów, zaopatrują się w maszyny oraz sprzęty, biorące udział w transporcie drogowym. Aby więc zapewnić możliwie jak najlepszy poziom świadczonych usług, nierzadko wykorzystywane są przyczepy w celu rozszerzenia przestrzeni załadunkowej.

Trwałe przyczepy do pojazdów ciężarowych

solidne przyczepy ciężaroweNie rzadko na drodze spotkać możemy samochód ciężarowy, z zastosowaną specjalną przyczepą do naczepy głównej. Ciągnik siodłowy przyjmuje na siebie ciężar naczepy, natomiast jeśli przestrzeń załadunkowa nie jest wystarczająca do tego, aby pomieścić wszystkie transportowane palety z towarami, meble, czy też artykuły, wówczas możliwe jest podłączenie przyczepy do zespołu pojazdów w postaci ciągnika siodłowego wraz z naczepą. Jeśli jednak wykorzystany do celu transportu zostaje pojazd ciężarowy z fabrycznie zastosowaną skrzynią, także nie ma żadnego problemu aby wyposażyć taki pojazd w dodatkową przestrzeń załadunkową. Solidne przyczepy ciężarowe charakteryzują się wysokim poziomem trwałości oraz wytrzymałości przed oddziaływaniem czynników niesprzyjających, a także są w stanie przetransportować towar o bardzo wysokiej wartości masy oraz gabarytów. Jeśli tylko istnieje konieczność zapewnienia kompleksowej usługi polegającej na transporcie, firmy spedycyjne gotowe są przewieźć każdy towar przy użyciu pojazdu ciężarowego wraz z przyczepą, zapewniającą znacznie większą ładowność.

Wykorzystanie przyczepy ciężarowej ma jeden główny cel, jakim jest możliwość przewiezienia większej ilości towarów pokonując wyłącznie jeden kurs. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju systemów usługa transportu oraz przewozu towarów i materiałów, uznawana jest za znacznie bardziej profesjonalną.

Kategorie: Motoryzacja