Jakiś czas temu wspólnie z rodzicami zdecydowaliśmy się na to, aby zacząć wynajmować pokoje w naszym dużym domu. Tata jednak chciał skorzystać z okazji i wreszcie doprowadzić do remontu, a w tym także do wymiany bramy na nową. Nie sądziłam, że ta z pozoru niewielka zmiana okaże się tak praktyczna.

Dobrej jakości przesuwna brama

bramy przesuwne bielskoKiedy rodzice zdecydowali się wynajmować pokoje w naszym dużym domu, tata zaproponował, żeby przy okazji zrobić remont, który i tak był w planach od kilku lat. Oprócz wymienienia mebli na nowe i dokupienia łóżek, ojciec również odmalował dom i postanowił wymienić bramę na nową. Dotychczas posiadaliśmy taką tradycyjną bramę, którą otwierało się na zasadzie wyjęcia haka z ziemi i otwarcia skrzydeł bramy na boki. Nie powiem, było to zawsze dosyć uciążliwe i niewygodne, zwłaszcza zimą, kiedy wszystko przymarzało. Dlatego tym razem tata chciał obejrzeć w sklepie przede wszystkim bramy przesuwne Bielsko okazało się mieć świetnie pod tym względem zaopatrzone sklepy, bo już w pierwszym z nich znaleźliśmy doskonałą bramę. Była idealna zarówno pod względem wymiarów, jak i wyglądu ponieważ bardzo ładnie komponowała się z wystrojem ogrodu, podwórka oraz ogólnie naszej posesji. Jak się w praktyce okazało, brama również znacząco poprawiła komfort codzienności. Przede wszystkim jej otwieranie zajmowało dosłownie chwilkę, a poza tym było znacznie prostsze i przyjemniejsze. Wystarczyło nacisnąć klamkę i przesunąć bramę, bez żadnych, najmniejszych przeszkód.

Często rezygnowałam z jazdy na rowerze, lub samochodem właśnie przez wzgląd na starą bramę. Nie chciało mi się jej co chwile otwierać i zamykać za sobą. Teraz nie mamy już tego problemu ponieważ brama chodzi równie gładko i przyjemnie, jak furtka. Dodatkowo tata planuje w przyszłości założyć automat do bramy, aby jeszcze bardziej uprościć cały proces.

 

Kategorie: Dom i Ogród