Kiedyś sportowe obuwie było zakładane tylko przez sportowców, dzieci na sali gimnastycznej, albo osoby biegające. Teraz moda na sport stała się na tyle popularna, że adidasy zakładamy nawet do codziennego stroju, kiedy nie mamy w planie ćwiczyć. Jest to wygodne i praktyczne obuwie.

Damskie sneakersy na koturnie

sneakers butyKupując buty musimy je najpierw przymierzyć, czy czujemy się w nich dobrze i czy nie są za ciasne. Adidasy powinny być dobrze dopasowane do naszej stopy i nie mogą uciskać w palcach, ponieważ grozi to powstaniem bolesnych odcisków i pęcherzy, które długo się goją. Sneakers buty sportowe na koturnie są kupowane przez kobiety, które chcą być modne i eleganckie. W klasycznych butach sportowych, podeszwa jest płaska, a w sneakersach jest wkładka podwyższająca dodająca nam co najmniej pięć centymetrów. Są to buty łączące w sobie elegancki krój ze sportowym stylem i dlatego są tak popularne. Znane firmy obuwnicze produkują je ze skóry i odpornej gumy, która jest szyta i klejona. Produkcja sneakersów odbywa się na wschodzie, ponieważ tam są najniższe koszty wytworzenia. Setki pracowników ręcznie szyje buty, które następnie trafiają na cały europejski rynek obuwniczy. Są to buty sportowe, ale do biegania się raczej nie nadają, dlatego są zakładane przez kobiety do codziennego chodzenia. W zależności od firmy i materiałów z jakiego buty zostały wykonane, ich cena się waha od stu do nawet ośmiuset złotych za parę. Najdroższe będą modele z edycji limitowanych, wydawanych raz na rok.

Noszenie sportowych butów sneakers jest bardzo dobre dla naszych stóp, ponieważ zapewniają im właściwe podparcie, w przeciwieństwie do szpilek, które szkodzą naszemu kręgosłupowi. Wybór koloru i fasonu, jest kwestią gustu, ponieważ obecnie moda jest tak różnorodna, że każdy model znajdzie uznanie.

Kategorie: Moda