Skuteczne porady dietetyczne

Osoby, które walczą lub walczyły z nadwagą doskonale wiedzą, że w procesie odchudzania pomoc profesjonalnego dietetyka jest niezastąpiona. Regularne spotkania, wsparcie w doborze jadłospisu w zależności od wagi oraz stanu zdrowia, kontrola wagi oraz pracy całego organizmu – dobry dietetyk to bezpieczeństwo oraz gwarancja, że codzienne menu nie spowoduje spustoszenia w naszym ciele.

Konsultacje dietetyczne online

dietetyk dostępny onlineSą osoby, które nie mogą lub nie chcą spotykać się bezpośrednio z lekarzami. Na szczęście dla nich obecnie mamy możliwość korzystania z porad i konsultacji oferowanych przez Internet. Jeżeli mamy problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała, cierpimy na nietolerancje lub alergie pokarmowe, chorujemy na cukrzycę lub po prostu szukamy odpowiedniej diety wegetariańskiej, czy wegańskiej, nie wiemy, w jaki sposób odżywiać się w czasie ciąży i karmienia piersią, bez problemu pomoże nam dietetyk dostępny online. Konsultacje odbywają się mailowo lub przy pomocy videokomunikatora (np. Skype). Przed pierwszym kontaktem warto przygotować sobie wyniki takich badań, jak morfologia, profil lipidowy oraz poziom cukru we krwi. Ułatwi to dietetykowi przygotowanie odpowiedniego profilu pacjenta oraz dostosowanie jadłospisu i programu treningowego do jego stanu zdrowia. Konsultacje zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu, w czasie których na podstawie zdjęć oraz podawanych przez pacjenta danych (wagi, obwodów) dietetyk określa dalsze postępowanie.

Ze względu na to, że w Internecie jest wielu oszustów, wybór profesjonalnego dietetyka warto poprzedzić dogłębnym researchem. Uchroni nas to przed konsekwencjami zdrowotnymi, brakiem efektów współpracy internetowej oraz niepotrzebną stratą pieniędzy. Skuteczny dietetyk będzie miał pozytywne komentarze, a efekty jego pracy pojawią się bardzo szybko.