Schorzenia leczone w sanatorium

Do sanatorium przyjeżdżają pacjenci z całego kraju. Jedni mają skierowania od lekarza prowadzącego i udaje się im otrzymać dofinansowanie na pobyt, a inni samodzielnie wykupują turnusy w wybranych przez siebie ośrodkach rehabilitacyjnych.

Z jakimi chorobami przyjeżdżają pacjenci do sanatoriów?

choroby serca sanatoriaCo roku w ośrodkach w ośrodkach wypoczynkowo – rehabilitacyjnych, gromadzą się setki seniorów potrzebujących pomocy masażysty, rehabilitanta, czy instruktora gimnastyki. W Polsce znajduje się sporo sanatoriów, które leczą przeróżne schorzenia wieku starczego. Najpopularniejsze choroby serca sanatoria leczą od wielu lat, stosując przeróżne techniki lecznicze. Trafiają tu osoby ze schorzeniami neurologicznymi po wypadkach , czy udarach, z niewydolnością układu oddechowego, czy z jakimś stopniem niepełnosprawności. Każdy pacjent może liczyć na fachową pomoc rehabilitantów, masażystów i całego personelu medycznego sprawującego opiekę nad seniorami. Na układ krążenie doskonale działają kąpiele solankowe, z których można skorzystać w większości sanatoriów. Przyjeżdżając tu, seniorzy mają zagwarantowane pełne wyżywienie z noclegiem w komfortowych, dwuosobowych pokojach z własnymi łazienkami i klimatyzacją. Niektórym pacjentom udaje się uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych na pobyt w ośrodku, a inni wykupują turnusy rehabilitacyjne w wybranym przez siebie sanatorium. Każdy pobyt w w takim miejscu, ma na celu poprawę jakości życia i usunięciem uciążliwych dolegliwości.

W sanatorium są organizowane turnusy siedmio, dziesięcio i czternastodniowe turnusy dla seniorów. Każdy wyróżnia się nieco innym planem leczenia i stosowaniem innych zabiegów. Pacjenci przebywający w sanatorium mają do dyspozycji siłownie, salę gimnastyczną i gabinety masażu.