Ratunek na przeciekające ściany w piwnicy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest prawidłowa izolacja piwnicy. Dzięki niej zabezpieczamy swój budynek przed wsiąkaniem w niego wody gruntowej. Co jednak jeśli okaże się, że ściany w naszej piwnicy przeciekają? Nie pozostaje nam nic innego jak wykonanie hydroizolacji.

Hydroizolacja piwnicy od wewnątrz

hydroizolacja piwnic od wewnątrzWspółcześnie buduje się domy, które nie mają piwnic. Jednak kiedyś wszystkie domy ją posiadały. W niektórych przypadkach, kiedy poziom wód gruntowych był wyższy niż zwykle w piwnicy występowała wilgoć a nawet woda. Dlaczego? Ponieważ ściany piwnicy nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed wsiąkaniem w nie wody. To oznacza złą hydroizolację a czasami jej brak. Co zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Są różne sposoby, jednym z ich jest odkopanie fundamentów i prawidłowe wykonanie izolacji. Jednak jest to bardzo kosztowna inwestycja i taka metoda nie zawsze jest możliwa. Na szczęście jest wiele innych metod, dzięki którym z łatwością pozbędziemy się uporczywej wilgoci. Hydroizolację można również wykonać od wewnątrz. Tego rodzaju rozwiązanie może być wykonane nawet w przypadku przeciekania ścian czy posadzki. Zanim jednak przejdziemy do wykonania izolacji najpierw musimy dowiedzieć się w jakim miejscu powstał problem. Kiedy już znajdziemy miejsce przecieku można przystąpić do wykonania hydroizolacji. Jednak należy ją wykonać najlepiej na całej powierzchni piwnicy, ponieważ nie wiemy czy za jakiś czas w innym miejscu nie zacznie nam przeciekać. Hydroizolacja piwnic od wewnątrz jest o wiele tańsza niż ta wykonywana na zewnątrz, oczywiście w przypadku budynku już postawionego.

Do hydroizolacji wykorzystuje się różne materiały. Jednak wybór najlepszego powinniśmy zostawić fachowcom, którzy mają w tym doświadczenie oraz wiedzę, której my nie posiadamy. Rodzaj użytego materiału zależy oczywiście od tego gdzie przecieka woda oraz w jakim stanie są ściany czy posadzka.