Życie w sterylnie czystym mieszkaniu jest pragnieniem wielu osób, szczególnie posiadających dzieci czy będących alergikami. Zwykłe odkurzanie i mycie podłóg nie pomoże, bo bakterie czają się na wszystkich powierzchniach, a nawet w powietrzu.

W czym pomagają ozonatory?

ozonatory krakówDo sprzątania najczęściej używamy specjalnych detergentów, które mają zlikwidować groźne bakterie i wirusy, jednakże ich działanie jest krótkotrwałe i nie działa dogłębnie. Ponadto żaden detergent nie poradzi sobie z pleśnią czy grzybami, które znajdują się na ścianach, materiałach czy w powietrzu. Tu trzeba działać skutecznie i wielowarstwowo, a do tego celu najlepiej się sprawdza ozon. Usługa ozonowania jest dostępna w ofercie niejednej firmy sprzątającej, która dzięki specjalnemu generatorowi ozonu, jest w stanie zdezynfekować każde pomieszczenie. Jednak może także taką usługę wykonywać samodzielnie w domu, trzeba mieć jedynie niewielkie urządzenie, które jest dostosowane do domowego użytku. Jeżeli chcemy kupić na własny użytek ozonatory Kraków jest miastem, w którym znajdziemy je w wielu sklepach. Jest to niewielki generator, którym możemy ozonować dowolne pomieszczenia o określonym metrażu oraz żywność i wodę, jeżeli jest on wyposażony w specjalne końcówki. Wiele osób obawia się korzystania z niego, ponieważ ozon w czystej postaci jest dla żywych organizmów szkodliwy, ale przy zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa, jego użycie jest całkowicie bezpieczne. Przede wszystkim nie wolno przebywać w ozonowanym pomieszczeniu.

W celu skutecznego pozbycia się wszelkich czynników chorobotwórczych, pleśni, grzybów i wirusów, wystarczy włączyć generator ozonu na około trzydzieści minut w zamkniętym pomieszczeniu. Po ich upływie, należy je przewietrzyć i może bezpiecznie wejść.

Kategorie: Usługi