Bezpieczeństwa na drogach strzegą odpowiednie zabezpieczenia i ostrzeżenia, których nie może bagatelizować żaden kierowca. Większość z nich jest montowana na stałe, ale kiedy na drogach są realizowane remonty, to organizacja ruchu bardzo się zmienia.

Jakie jest przeznaczenie bariery ochronnej?

bariery drogoweUlice, po których jeździmy każdego dnia w miastach, przeważnie nie potrzebują specjalnych zabezpieczeń, ponieważ są ograniczone chodnikiem oraz specyficzną infrastrukturą drogi. W razie remontu, drogowcy najczęściej stawiają małe, pomarańczowo – białe pachołki, które mają czasowo wyznaczać drogę pojazdom. Jednak poza miastem, gdzie samochody mogą się przemieszczać ze znacznie większą prędkością, taka forma wyznaczników i zabezpieczeń nie zda egzaminu. Znacznie lepiej się sprawdzają bariery drogowe, które mogą być wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub z betonu. Mają one przeważnie po około sto dziesięć centymetrów długości, czterdzieści centymetrów szerokości i mniej więcej pięćdziesiąt centymetrów wysokości. Oczywiście w razie potrzeby, można zamówić barierki o dowolnych rozmiarach, które będą pasowały do wymagań. Dzięki takim barierkom można w łatwy i szybki sposób zmienić organizację ruchu, dzięki czemu ruch będzie się odbywał płynnie. Do stałych barier drogowych zalicza się modele wykonane ze stali nierdzewnej lub blachy, które są znacznie bardziej trwałe niż tworzywo sztuczne i są montowane na zakrętach dróg lub w wyjątkowo niebezpiecznych miejscach, gdzie auta wyjeżdżały poza linię drogi.

Montaż barierek ochronnych drogowych należy do obowiązku instytucji państwowej odpowiadającej za zarządzanie ruchem na drodze, zatem to one je nabywają w hurtowych ilościach. Dostępne są one jedynie w specjalistycznych sklepach z zabezpieczeniami drogowymi.

Kategorie: Usługi