W szkole każda sala powinna być specjalnie przygotowana do nauki danego przedmiotu. W sali historycznej możemy znaleźć wiele map, tak samo w sali językowej nie może zabraknąć słowników. Jednak słowniki nie są jedynym ważnym wyposażeniem pracowni językowych w szkołach. Wyposażenie w takiej sali skupia się również na dekoracjach.

Pomoce dydaktyczne w sali językowej

pracownia językowa w szkoleSame słowniki to zdecydowanie za mało na dobrze wyposażoną sale językową. W takiej sali powinny znaleźć się również tablice z różnymi odmianami i zagadnieniami z gramatyki. Jednak nie tylko same treści naukowe powinny znajdować się w takiej klasie. Nie można zapomnieć również o elementach dekoracyjnych takich jak flaga danego kraju oraz mapa. Na mapie dla urozmaicenia można pozaznaczać większe miasta oraz najbardziej znane zabytki. Dołączyć można tam również zdjęcia oraz krótkie opisy zabytków, oczywiście w języku jaki jest nauczany w danej klasie. Aby uczniowie nie korzystali cały czas z tej samej książki, to w sali mogą być również podręczniki z innych wydawnictw. Jednak sale językowe to nie tylko sale do języków obcych ale także do języka ojczystego. W przypadku sali do języka polskiego nie może zabraknąć słowników gramatycznych, plakatów opisujących różne epoki literackie oraz podobizn znanych polskich pisarzy. Na półkach obok słowników stać mogą również lektury omawiane przez nauczyciela na lekcji. Pracownia językowa w szkole jest bardzo ważnym miejscem, ponieważ tam odbywa się większa cześć lekcji.

Dobrze wyposażone sale sprawiają, że uczniowie chętniej skupiają się na lekcji oraz biorą w niej aktywny udział. Chcą dowiedzieć się jak najwięcej z omawianego materiału oraz zadają pytani dotyczące na przykład kultury danego kraju, w zależności jakiego języka obecnie się uczą. Sala z wieloma pomocami dydaktycznymi to również lepiej prowadzone zajęcia przez nauczyciela.

Kategorie: Edukacja