Szkółki piłkarskie zazwyczaj kojarzone są z obozami dla dzieci. Pewien ośrodek sportowy z Krakowa wprowadził szkółki dla osób, które już grają w drużynach piłkarskich. Wszystko po to, by mogły one stale poprawiać swoje umiejętności sportowe i grać w coraz lepszych drużynach. Jak widać ich cel został osiągnięty, ponieważ wielu piłkarzy ze znanych drużyn korzystało z tej szkółki.

Jak wygląda szkółka dla piłkarzy w Krakowie?

szkółka piłkarska krakówSą to obozy, na które najczęściej klub piłkarski wysyła swoich zawodników. Uczą się oni tam wielu rzeczy. Często dana drużyna zwraca uwagę instruktorom na to, czego brakuje danemu piłkarzowi. Jest dużo rodzajów treningów, które może oferować taka szkółka piłkarska Kraków słynie z tego, że ma wielu świetnych zawodników. Tego typu obozy nie trwają dłużej niż trzy tygodnie. W tym czasie uczestnik obozu dowiaduje się wiele na temat gry oraz taktyki. Dodatkowo poznaje wszystkie zasady żywienia dla piłkarzy, a także ćwiczenia, które można wykonywać, aby poprawić wydajność na boisku. Piłkarze zazwyczaj ćwiczą partie nóg oraz dolne partie pleców, odpowiedzialne za stabilizacje podczas biegu oraz wykonywaniu kopnięć. Ćwiczone są także nietypowe uderzenia np. z głowy lub „przewrotki”. Każdy zawodowy piłkarz wie jak wykonywać takie rzeczy w sposób bezpieczny dla swojego zdrowia. Zwraca się uwagę na wyskok, uderzenie piłki oraz amortyzacja swojego ciała na murawie.

Na takich szkółkach szkołą się nie tylko piłkarze. Od niedawna można wziąć udział w szkoleniu trenerów. Zajęcia, które tam się odbywają nastawione są głównie na taktykę podczas meczu, a także relacje pomiędzy zawodnikiem i trenerem. Piłkarz, który był w takiej szkółce zazwyczaj czuje się bardzo zmotywowany do dalszego doskonalenia swoich umiejętności sportowych.

Kategorie: Sport