Podjęcie przez dziecko decyzji o przekłuciu uszu  i zakupie pierwszych kolczyków to niezwykłe wyzwanie dla rodzica. Przede wszystkim – i jest to najważniejsza kwestia – należy wybrać wysokiej jakości salon piercingu. Nacisk należy nałożyć na doświadczenie i profesjonalne podejście piercera, a także odpowiednie kolczyki. 

Materiał na pierwsze kolczyki dla dziecka 

subtelne kolczyki z cyrkoniamiDobór odpowiednich kolczyków to przede wszystkim kwestia zdrowia i bezpieczeństwa. Oczywiście ich wygląd i estetyka mają znaczenie dla dziecka, ale ważne, aby materiał z którego są zrobione nie niósł za sobą reakcji uczuleniowej. Oficjalne źródła mówią o tym, że pierwsza biżuteria, która ma kontakt z otwartą raną w uchu, powinna być wykonana z metali szlachetnych, a więc srebra lub złota. Mogą to być na przykład srebrne, subtelne kolczyki z cyrkoniami, bądź klasyczne złote kółeczka, które zdobią uszy większości małych dziewczynek. Przed zakupem warto skonsultować się z piercerem, który podpowie, jaki materiał i wzór wybrać na początek. To co najważniejsze w przekłuwaniu uszu u dzieci, to aby była to ich własna, samodzielna decyzja. Wykonywanie tego zabiegu u bardzo małych dzieci, które nie są świadome tego co się z nimi dzieje, może wiązać się dla nich z niewyobrażalnym stresem, a ponadto mogą one później próbować wyciągnąć kolczyki, mogąc przy tym zrobić sobie realną krzywdę. 

Pierwsze kolczyki to bardzo ważny moment w życiu małej dziewczynki, bowiem wiąże się z podjęciem trudnej decyzji o przejściu zabiegu przekłucia uszu, a następnie kupno prawdziwych kolczyków u jubilera. Rodzic jednak powinien zadbać o usługę i materiał najwyższej jakości, bowiem od tego zależy bezpieczeństwo i brak dalszych komplikacji. Należy również zapoznać się z zasadami dotyczącymi prawidłowej pielęgnacji uszu po zabiegu. 

Kategorie: Moda