Coraz bardziej popularna staje się fotografia rodzin. Staje się to piękną tradycją, która przynosi nam wyjątkową pamiątkę na całe życie. Dziś poznacie kilka cennych rad i wskazówek, które pomogą sprawić by sesja była naprawdę udana, niezapomniana i wyjątkowa dla wszystkich członków Waszej rodziny.

Wyjątkowa sesja dla rodzin

fotografia rodzinna ŚląskZacznijmy może od nastawienia. Dotyczy to szczególnie osób starszych dla których sesja z fotografem może być dość stresującym wydarzeniem. Postarajmy się więc o to, aby spojrzeli oni na to jako na przygodę, zabawę i przede wszystkim wspólne spędzenie czasu, którego w dzisiejszych czasach wszyscy mamy mało. Sama sesja niech zejdzie na drugi plan. Aby fotografia rodzinna Śląsk była piękna, ale także by oglądanie jej po latach wywoływało uśmiech i konkretne wspomnienia zrezygnujmy z pozowania i ustawiania się. Zdjęcia wykonane w spontanicznych sytuacjach sa znacznie bardziej prawdziwe i naturalne i mają w sobie prawdziwe emocje. Zdjęcia bawiących się dzieci, rozmawiających ze sobą i śmiejących się dorosłych będą przywoływać wspomnienia cennych chwil. To co szczególnie ważne gdy w sesji biorą udział dzieci to umiejętność dostosowania się do ciągłych zmian i elastyczność. Bardzo trudno jest namówić dzieci do przyjęcia określonej pozy i wytrzymanie w niej w bezruchu przez kilka chwil. Lepiej więc od razu z tego zrezygnować. Warto zrobić kilka pierwszych zdjęć na których są wszyscy obecni i patrzą w obiektyw na samym początku sesji gdy dzieci są chętne do współpracy i nie znudzone.

Nie ubierajmy się także w niewygodne kreacje w których ciężką się ruszyć, które ograniczają naszą spontaniczność. Ubierzmy się ładnie ale wygodnie. To zasada, która koniecznie trzeba przenieść na dzieci. Bardzo ważne jest aby fotograf rodzinny potrafił uchwycić i sfotografować więź i związek między rodzinami i właściwie je wyeksponował.

Kategorie: Fotografia