Kolarstwo zawodowe i amatorskie kobiet rozwija się w bardzo szybkim tempie, co determinuje zmiany w postrzeganiu rowerowego ubioru damskiego. Chcąc nadążyć za trendami w branży, wiele producentów odzieży ma w swojej ofercie coraz więcej wysokiej jakości produktów, które mogą być używane także przez kobiety, które chcą uprawiać kolarstwo od czasu do czasu. Jaką odzież rowerową mogą zatem kupić kobiety w naszym kraju?

Wysokiej jakości kobieca odzież rowerowa

odzież rowerowa brubeck dka kobietMyśląc o odzieży dla kobiet, mamy na myśli komplety lub osobne części odzieży rowerowej. Zarówno górne, jak i dolne partie stroju są projektowane w ten sposób, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na wygodę jazdy na rowerze trekkingowym, szosowym czy górskim. Odzież damska (np. odzież rowerowa Brubeck dla kobiet), tak jak i męska odznacza się ponad przeciętną oddychalnością, a także paroprzepuszczalnością, która zapewnia komfort termiczny w ciepłe i chłodniejsze dni. Kobiety mogą wybierać spośród wielu najwyższej klasy bluz, które w niezwykle efektywny sposób przylegają do ciała, i powodują, że komfort jazdy na rowerze rośnie niepomiernie. Przylegające stroje mają także kolejną zaletę, a mianowicie nie krępują ruchów, co jest nieocenioną cechą odzieży dla rowerzystów i biegaczy. Dzięki temu, że strój jest niezwykle lekki, przewiewny, możemy zapomnieć, że mamy go na sobie, i w pełni oddać się naszej rowerowej aktywności zarówno na asfalcie, jak i w terenie.

Wybór odpowiedniego stroju do jazdy na rowerze musi zostać przeprowadzony wraz z osobą, która podpowie nam, jak prawidłowo oszacować rozmiar i krój stroju. Jest to szczególnie ważny dla kobiet, których naturalne kształty muszą zostać uwzględnione przez sprzedawcę stacjonarnego lub internetowego sklepu z odzieżą rowerową.

 

Kategorie: Moda