Modele anatomiczne były częstym widokiem w każdej szkole, i nawet na naszym poziomie, przy szkoleniu chirurgów i lekarzy, w dalszym ciągu były przydatne podczas wykładów. Jednak modele które odpowiadały naszym wysokim standardom były o wiele rzadziej spotykane niż proste, szkolne odmiany, gdyż wymagaliśmy zdecydowanie większych detali niż takowe zawierały.

Szczegółowe modele anatomiczne

modele anatomiczne ze sklepuDo bardzo podstawowych wykładów, zwykłe modele, które dostępne były w większości sklepów zaopatrujących szkoły i uczelnie były w zupełności wystarczające. Jednak dla nas miały one zbyt mało detali, i wiele zagadnień zwyczajnie nie mogło być na nich omawiane. Na sklep, który w ofercie posiadał interesujące nas modele nakierował nas jeden z naszych kursantów, który wykładał na uczelni medycznej i samemu takowe wykorzystywał. Po sprawdzeniu owej oferty okazało się iż modele anatomiczne ze sklepu który owy kolega nam polecił były dokładnie tym, czego szukaliśmy. Oprócz bardzo tradycyjnych modeli szkieletu i jego fragmentów, w ofercie znaleźliśmy również bardzo złożone modele, które przedstawiały niemal cały układ wewnętrzny ludzkiego ciała. Mało tego, modele owe były w realistycznej skali, bardzo dobrze oddając ludzki organizm. Były również całkowicie modularne, i zrobione z bardzo realistycznie wyglądającego tworzywa co pozwalało na dokładniejsze przedstawienie wielu zagadnień bez konieczności zbytniego rozwlekania opisów.

Jedną z ogromnych zalet owych modeli była niewielka waga. Starego typu modele, które do tej pory wykorzystywane były w szkołach na ogół były bardzo ciężkie i trudne do przenoszenia, jednak tworzywo modeli, które zamówiliśmy do sal wykładowych było bardzo lekkie, choć odporne i wytrzymałe. Mogły być więc przestawiane bez większego wysiłki.