Mój syn odkąd tylko pamiętam zawsze mnie zadziwiał. Przede wszystkim od samego początku był niezwykle inteligentny i przedsiębiorczy, dlatego wiedziałem, że jeśli gdzieś po drodze nie pokłócimy się na stałe to na pewno nikt z naszej rodziny nie będzie żył w biedzie.

Cyklinowanie i nabieranie wprawy

cyklinowanie Jako przykład podam sytuację, kiedy to mój syn miał piętnaście lat i pracując w wakacje zarobił tyle pieniędzy, że mógł sobie pozwolić na jakiś pierwszy w życiu większy zakup. Zamiast kupować ciuchy lub telefony, on postanowił kupić cykliniarkę. Stwierdził, że cyklinowanie podłóg to przyszłość, i że robiąc to na pewno się dorobi. Przede wszystkim musiałem sprawdzić w Internecie czym jest cyklinowanie w Bydgoszczy, później mogłem się na ten temat wypowiedzieć. Według mnie postąpił nierozsądnie – pracował tak długo, zamiast zrobić sobie trochę przyjemności i kupić fajny telefon albo nowy komputer, on kupuje jakieś niesprawdzone coś. Okazało się jednak, że po paru tygodniach cyklinowania doszedł do takiej wprawy, że wracał ze szkoły i od razu szedł wykonywać zlecenia, które zbierał przez telefon. Szło mu naprawdę nieźle. W całej Bydgoszczy brakowało wówczas osób, które zajmowałyby się cyklinowaniem, w związku z czym idealnie wstrzelił się on w niszę panującą na lokalnym rynku. Najtrudniejsze było dla niego cyklinowanie parkietu w jednej z większych restauracji. Wspominał to zlecenie z największym sentymentem jako to, które nauczyło go najwięcej. Przede wszystkim musiał on zacząć myśleć co może w trakcie pracy pójść nie tak, by przewidzieć, z czym być może będzie musiał się zmagać w trakcie wykonywania zlecenia.

Jeśli podłoga była naprawdę stara, to musiał znacznie bardziej przyłożyć się do pracy i nie mógł tego traktować jako zwykłego zlecenia jakich robił dziesiątki każdego tygodnia. Wkrótce jednak stał się mistrzem w cyklinowaniu i odkładał już pieniądze na naprawdę poważną firmę.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *