Miejscem w domu gdzie spotyka się cała rodzina oraz zapraszamy przyjaciół jest salon. Dlatego ważne jest, żeby bym wyposażony w wygodne i funkcjonalne meble. Poza modnymi fotelami z podnóżkami i eleganckim stolikiem kawowym ważna jest także kanapa. Tak naprawdę jest do główny mebel w pokoju dziennym. To na niej wypoczywamy czytając książkę lub oglądając telewizję, a także przyjmujemy i nocujemy gości.

Niegasnąca popularność sof tapicerowanych z funkcją spania

sofy tapicerowane z funkcją spaniaNajlepiej sprawdzają się w tym różnego rodzaju meble wypoczynkowe tj. kanapy, narożniki oraz sofy. Jeżeli nasz mebel ma służyć także do przenocowania znajomych po udanym przyjęciu, doskonale sprawdzą się w tym sofy tapicerowane z funkcją spania. Są to meble wielofunkcyjne. Możemy na nich odpocząć po ciężkim dniu, zagrać w gry planszowe z dziećmi lub spędzić miły wieczór w gronie przyjaciół. W zależności od wielkości salonu możemy zdecydować się na sofę dwu lub trzyosobową. Różnią się one jedynie wielkością i powierzchnią spania po rozłożeniu. Są zazwyczaj wyposażone w dwie duże poduchy, które służą jako oparcie w wersji złożonej oraz dwie lub cztery poduszki dekoracyjne. Te drugie możemy dokupić oddzielnie, według naszego gustu. Sklepy z tekstyliami posiadają wiele wkładów i poszewek w różnorodnych wzorach i kolorach. Obicie tapicerskie także możemy dobierać w ulubionych barwach, dotyczy to również wybarwienia nóżek, jeśli kanapa takie posiada.

Zaletą mebli tapicerowanych jest to, że można zmienić jego wygląd jeśli ulegnie trwałemu zabrudzeniu czy zniszczeniu lub po postu chcemy zmienić wystrój wnętrza. Niektóre z nich posiadają pokrowce, dzięki którym możemy utrzymywać je w czystości. Jest to szczególnie ważne jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta z długą sierścią.

 

Kategorie: Wnętrza