Osoba, która kupuje karnet na siłownię bardzo często musi podpisać umowę okresową, dotyczącą ćwiczeń. Taki człowiek musi zaufać nie tylko swojej silnej woli do ćwiczeń, ale także jakości sprzętu. To drugie zależy od klubu fitness, bądź siłowni. Jednym z ważniejszych sprzętów są atlasy. Trzeba wiedzieć, jakie elementy w nich zastosować, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób, które na nich ćwiczą.

Atlasy z dobrymi linkami

linki do atlasówKażdej siłowni zależy na tym, aby ćwiczenie na niej było bezpieczne. Dlatego trzeba stosować dobre linki do atlasów. Na tych maszynach ciężar podnoszony jest za pomocą dźwigni. Głównym elementem tej maszyny jest własnie linka, która pod żadnym pozorem nie może się zerwać. Powinna być mocna, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo osoby ćwiczącej. Najlepsze są stalowe linki plecione lub linki z dodatkiem polipropylenu. Są one całkowicie odporne na siłę tarcia oraz nie rozgrzewają się podczas wielogodzinnej obsługi osób ćwiczących. Ważne, aby zachować dokumenty dotyczące linki. Jest tam określone, jaką mają żywotność orz wytrzymałość. Każda linka powinna mieć gwarancję. Jest ona niesamowicie ważna, ponieważ stanowi dowód wysokiej jakości. Najlepiej kupować linki dopasowane do konkretnego modelu atlasu. Takie są polecane najczęściej przez właścicieli siłowni. Wszystko po to, aby ich klient mógł czuć się pewnie, wykonując ćwiczenia. 

Zdobycie klienta nie zależy tylko od tego, jak wygląda jej wnętrze oraz czy panuje tam dobry klimat. Na siłowni przede wszystkim liczy się jakość i bezpieczeństwo maszyn, dzięki którym rzeźbi się ciało. Bardzo dużo osób zwraca na to swoją uwagę, zwłaszcza, że poziom wiedzy w tej dziedzinie jest coraz większy. Dlatego inwestuj w rzeczy, które faktycznie poprawią poziom bezpieczeństwa maszyn.

Kategorie: Przemysł