Aranżacja wnętrz dotyczy nie tylko prywatnych domów i mieszkań. Zmiany w wystroju przeprowadzają także właściciele hoteli, restauracji, salonów fryzjerskich oraz wielu innych miejsc usługowych, które wymagają odświeżenia lub zaprojektowania od podstaw. Świadczeniem takich usług zajmują się architekci oraz projektanci wnętrz, tworzący wystrój zgodnie z gustem klienta.

Znani i polecani w Gdańsku architekci wnętrz

architekt wnętrz z GdańskaJednym z najbardziej absorbujących miejsc do zaaranżowania jest restauracja. Profesjonalny architekt wnętrz z Gdańska, który zajmuje się takim projektem musi wziąć pod uwagę nie tylko ładny wystrój, pasujący do menu, ale także funkcjonalność pomieszczenia kuchennego, które nie jest widoczne dla klienta. Po określeniu wstępnego kosztorysu i przedstawienia właścicielowi lokalu wizualizacji można przejść do aranżacji. Architekt wnętrz różni się od dekoratora obszerną wiedzą dotyczącą budownictwa, rozmieszczenia ścian oraz wykorzystania niezbędnych materiałów budowlanych. Szukając odpowiedniego architekta warto jest sprawdzić czy jego oferta jest kompleksowa. Współpraca projektanta z warsztatami stolarskimi oraz firmami świadczącymi usług remontowo-budowlane znacznie przyspieszy czas realizacji, ale pozwoli na zmniejszenie kosztów inwestycji. Architekt jest w stanie także doradzić w jaki sposób ma być rozmieszczona instalacja elektryczna oraz hydrauliczna.

Architekci wnętrz poza usługami związanymi z wystrojem pomieszczenia często pomagają w zakupie materiałów budowlanych oraz dekoracji. Nierzadko też doradzają w zakupie lokalu pod daną usługę. Zdarza się też, że biura architektoniczne zajmują się projektem mebli na zamówienie. Im szerszy wachlarz usług tym ciekawsze propozycje cenowe i większa oszczędność cennego czasu.

Kategorie: Dom