Klasyczne i nowoczesne modele zegarów ściennych

Najczęstszymi elementami, które spotykamy na ścianach naszych mieszkań i domów są zdjęcia bliskich, kwiatki oraz różnego rodzaju obrazy. Są to detale ściśle dekoracyjne, których zadaniem jest wprowadzanie komfortowej atmosfery do pomieszczeń. Nie możemy jednak zapominać o artykułach, które mają nie tylko zdobić, ale również sprawować funkcje praktyczne, czyli o zegarach.

Duże zegary ścienne do kuchni i salonu

zegar ścienny dużyObecnie bez stałej kontroli czasu nie jesteśmy w stanie właściwie funkcjonować. Spóźnienie do szkoły, pracy lub na spotkanie jest źle widziane, a czasami może skutkować poważniejszymi konsekwencjami, np. utratą zajęcia. W związku z tym w większości naszych mieszkań znajdują się przeróżne zegary i zegarki, wiszące i stojące, analogowe i elektroniczne. Obecnie bardzo modny i funkcjonalny element dekoracyjny stanowi zegar ścienny duży. Umieszczany zazwyczaj w salonie, zajmuje większą część ściany nad kanapą. Jest efektowny, przyciąga wzrok, a jednocześnie pozwala na dokładną kontrolę upływającego czasu. Duże zegary ścienne są dostępne w wielu rodzajach. W sklepach znajdziemy klasyczne modele drewniane z rzymskimi cyframi i wahadłami, a także ogromne artykuły do samodzielnego montażu, z których poszczególne elementy przykleja się bezpośrednio do dekorowanej powierzchni. Tego typu zegary pozwalają np. na umieszczenie ulubionych zdjęć w miejscu cyfr lub zastąpienia ich lustrzanymi kulami, czy też kształtami geometrycznymi.

Duże zegary ścienne są obecnie produkowane z wielu różnych materiałów, np. tworzyw sztucznych, szkła, drewna, ceramiki itp.. Dzięki szerokiej gamie kształtów, kolorów i stylów możemy dopasować odpowiedni model do aranżacji całego pomieszczenia. Efektowny zegar mierzy czas oraz stanowi niezwykły element dekoracyjny.

Opublikowany w Moda