Już od wielu lat pracuję jako programista specjalizujący się w obsłudze platform do prowadzenia sklepów internetowych. Współpracuję przede wszystkim z tymi osobami, które korzystają z darmowej platformy presta shop.

Praca przy presta shop

sklepy internetowe presta shopWbrew temu, co mogłoby się wydawać przy słowie „darmowy” jest to całkiem ciekawe, rozbudowane i funkcjonalne narzędzie, przeznaczone dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Moja praca polega przede wszystkim na instalowaniu samej platformy, jej aktualizacji i wtyczek i dodatków. Rzadziej tworzę jakieś samodzielnie, ponieważ w sieci można znaleźć dziesiątki dodatków, w znacznej części darmowych. Klienci z reguły wolą wybierać te darmowe, choć zdarzają się i tacy, którzy twierdzą, że lepsze są dodatki płatne albo wolą takie, które ja sam napiszę. W gruncie rzeczy, nie mam nic przeciwko temu ostatniego, ponieważ przyda mi się jakaś solidna praktyka w pracy. Jak na razie mam pod swoja opieką trzy firmy, które zajmują się sprzedażą wysyłkową. Jedna z nich dopiero powstała i mam tam jeszcze sporo pracy, żeby przystosować całość do wymagań i potrzeb klienta. Jego biznes okazał się nadzwyczajnie popularny i teraz szybko trzeba rozbudowywać całość, żeby jego praca nie była takim trudnym do ogarnięcia wyzwaniem, ale przebiegała znacznie sprawniej. W takich momentach jak ten cieszę się, że sklepy internetowe presta shop posiadają nie tylko bogatą bazę wtyczek i dodatków, ale również duże wsparcie techniczne. Przede wszystkim po angielsku, ale jest też wielu użytkowników polskich, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat presta shop.

Sam też często pomagam, gdy tylko mogę, ponieważ takie wsparcie zawsze się przydaje. Nie można znać się na wszystkim, nawet po tylu latach pracy z tą platformą, dlatego uważam, że gdy tylko mogę pomóc, to właśnie to robię.