Obecnie języki są dla nas bardzo przyszłościowe. Nie wszystkie, ale jest kilka takich, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Przede wszystkim takim językiem jest angielski. Kilkanaście lat temu był na ten język prawdziwy szał.

Angielski i nauka w szkole

angielskiZaczął być on językiem wiodącym, a rosyjski i niemiecki tymi dodatkowymi. Każde dziecko musiało mieć w szkole angielski dla każdego bydgoszcz. I niewątpliwie jest to bardzo przyszłościowy język. Dziś praktycznie każdy się nim posługuje. Gdy rozmawia ze sobą Polak i Francuz, to najczęściej posługują się angielskim. To pokazuje nam, jak wielką ma on wagę w tym świecie. Jest potrzebny do wzajemnych kontaktów, ale też i w pracy, podczas zagranicznych podróży. Dlatego wiele osób zapisuje się na kurs angielskiego, by poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Bardzo popularne są również inne języki, jak np. hiszpański. My mieliśmy kurs hiszpańskiego już w liceum. Gdy szukałam pracy, natknęłam się na wiele ofert, które dotyczyły właśnie tego języka. Niezwykle popularny stał się również chiński. Chiny to niezwykle rozległe państwo, które może się pochwalić ogromnym rynkiem zbytu. Prawie wszystko na tym świecie ma metkę z Chin, co pokazuje nam, jak ważna jest znajomość tego języka. Coraz więcej firm z Chinami współpracuje. Stali się oni potężnym rynkiem, na który ma ochotę większość państw europejskich. Chcielibyśmy w jakiś sposób go podbić, zaistnieć. W Chinach cenią sobie taką różnorodność, że naprawdę może nam się to udać. A do tego niewątpliwie potrzebna jest znajomość języka. Dlatego nie tylko kurs języka angielskiego jest ważny, ale też chiński, czy hiszpański.

Myślę, że z tych trzech języków najłatwiejsza jest nauka angielskiego, ale nie powinniśmy się tym zrażać. W takich dużych miastach jak Bydgoszcz, mamy możliwość nauczenia się praktycznie każdego języka.

Kategorie: Edukacja