W dzisiejszym świecie coraz częściej stawia się na szczelne uszczelnienia okien okiennej ze ścianą. Metoda tradycyjnego uszczelnienia staje się mniej popularna stosowana natomiast jest specjalistyczna taśma. Najważniejsze przy stosowaniu tego typu uszczelnienia jest aby było trwałe oraz szczelne. Jeśli te warunki zostaną spełnione można mówić o zastosowaniu dobrego uszczelnienia. 

Taśma przydatna do izolowania okien

taśmy poliuretanoweAby poprawnie zaizolować okna znajdujące się w budynku, warto skorzystać z nowoczesnego rozwiązania jakim są taśmy poliuretanowe. Są one spotykane coraz częściej i to ona jest odpowiedzialna za poprawne uszczelnienie ramy okiennej ze ścianą. Metoda to wykorzystywana jest coraz częściej i zastępuje tradycyjną metodą jaką jest pianka poliuretanowa. Taśma taka jest bardzo elastyczna. Doskonale chroni uszczelniane miejsca przed wypływami różnego rodzaju czynników pogodowych. Są to miedzy innymi promieniowanie uv, deszcze oraz związki chemiczne, które mogą być używanie np do mycia szyb oraz ram okiennych. Zamontowanie okien przy użyciu tego typu taśmy znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów oraz pleśni. Taśma poliuretanowa wykazuje również bardzo duże właściwości dźwiękochłonne. Dlatego bardzo często wykorzystywane są do montażu okien w biurowcach w centrach dużych miast. Prawidłowe zastosowanie takiej taśmy daje stu procentową gwarancję dobrego oraz trwałego uszczelnienia. Montaż tego typu materiału jest bardzo prosty ponieważ taśmę wystarczy równo przykleić po wcześniejszym oderwaniu jej z rolki na którą została nawinięta. 

Reasumują używanie taśmy poliuretanowej jako uszczelnienia będzie coraz częściej stosowaną metodą z uwagi na prostotę oraz szybkość montażu. Są one dostępne w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Właściwości jakie wykazuje taśma poliuretanowa sprawiają, że będzie sukcesywnie zastępować tradycyjne metody uszczelniania. 

Kategorie: Przemysł