Obecnie nie ma żadnych ograniczeń w wykonywaniu bardzo dużych transakcji walutowych, ale zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, każdy klient, który wykonuje transakcje przekraczającą 15000 € dziennie musi przesłać zeskanowany dowód albo dokumenty potwierdzające działalność firmy.

Dowód kupna-sprzedaży w kantorze online

wymiana dolaraJeżeli chodzi o transakcje wymiany pieniędzy w kantorze internetowym, to najczęściej działalność taka zwolniona jest z podatku VAT. Dlatego nie możemy otrzymać faktury, ale zawsze mamy dowód kupna-sprzedaży wystawiony w formie elektronicznego rachunku. Możemy taki dokument pobrać w panelu klienta. Na życzenie klienta może być wysłany również dokument kupna-sprzedaży w formie drukowanej, ale wtedy ponosimy dodatkową opłatę. Wymiana dolara jest w dzisiejszych czasach możliwa bez konieczności zakładania własnego konta walutowego banku. Kantory internetowe w ramach twojego portfela walutowego będą prowadzić dla ciebie bezpłatnie konta w różnych bankach. W ten sposób otrzymujemy dostęp do bezpłatnych rachunków prowadzonych w złotówkach oraz euro, a także dolarach, a w niektórych przypadkach możliwość jest również otworzenia rachunku w innej walucie. Możemy również zdefiniować aż do 10 par walutowych pomiędzy wszystkimi dostępnymi walutami w kantorze internetowym. Kantory internetowe pomagają klientom wymieniać walutę po kursach bezpośrednich, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że wymieniliśmy pieniądze po najlepszym możliwym kursie.

Przedsiębiorcy bardzo często potrzebują automatyczne i pomocy w wykonywaniu transakcji w kantorze i dlatego warto korzystać z automatycznego kojarzenia zleceń. Można tam wykonywać zlecenia w całości z jednym uczestnikiem albo odstawiać różne zlecenia do wielu uczestników w następujących po sobie operacjach.

Kategorie: Finanse