Ludzie słysząc o mojej pracy często zachwycają się i pytają o to, jak to jest pracować w tak przyjemnej branży. Prawda jest taka, że nie wszystko jest tutaj proste i łatwe. Mimo wszystko warto jest się tym zajmować – radość i uśmiech par młodych wynagradza wszystkie trudy tego zawodu.

Codzienna rzeczywistość organizatora ślubów

organizowanie ślubów warszawaPrzede wszystkim cały proces zaczyna się od bardzo szczegółowego wypytania pary młodej, jak dokładnie widzą swój wymarzony dzień w swoich snach. Później powoli trzeba zabrać się za dobieranie wszystkiego w taki sposób, by jak najbardziej dopasować się pod oczekiwania klientów. Jeśli ktoś widzi to jako uroczystość z rozmachem i wielkich budynkach, to na pewno trzeba będzie spróbować zorganizować mszę w największym kościele w mieście i zarezerwować największą spośród dostępnych sal restauracyjnych. Jeśli ktoś lubi, gdy wszystko jest spokojne, stonowane, kameralne i skromne, rozglądam się za mniejszymi obiektami. Gdy ktoś wynajmuje speca od organizacji ślubu, praktycznie przerzuca na niego wszystko, co tylko tyczy się ślubu i wesela. Dobrze jest mieć upatrzonych kilka punktów, z którymi będzie się stale współpracowało – to pozwala na wypracowanie sobie zniżek przy długotrwałej współpracy. Stolica to zarówno trudny jak i łatwy rynek. Jeśli odpowiednio na to spojrzeć, przy temacie jakim jest organizowanie ślubów Warszawa ma plusy tego rodzaju, że jest to tutaj po prostu modne, a i klientów na pewno nie będzie nam brakować. Problemem jest jednak duża konkurencja – w jakimkolwiek innym polskim mieście z całą pewnością mielibyśmy znacznie spokojniejszy sen nie martwiąc się o to, że ktoś wymyśli coś, co wypchnie nas z rynku. Póki co jednak dzięki naszemu zaangażowaniu, oddaniu i umiejętnościom radzimy sobie naprawdę świetnie.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Każda praca ma swoje plusy i minusy, ale po przepracowaniu długiego czasu w tej branży wiem, że nie chcę robić w życiu niczego innego. Niewiele jest branż, w których panuje tak dobra i pozytywna atmosfera, i które dają tak wiele satysfakcji.

Kategorie: Wesele