Przez wiele lat byłam osobą uwielbiającą styl alternatywny przejawiający się zarówno w moim ubiorze, makijażu, jak i w dodatkach. Lubiłam się wyróżniać na tle innych osób, choć w momencie, kiedy przyszedł czas na pracę musiałam nieco utemperować swoje upodobania. Znalazłam jednak sposób na to, jak się wyróżnić z tłumu, ale wciąż wyglądać naturalnie.

Zalety soczewek big eyes

soczewki powiększające oczyOdkąd pamiętam zawsze ciągnęło mnie do oryginalnego wyglądu z którym zaczęłam tak naprawdę eksperymentować w wieku nastoletnich lat. Wówczas uwielbiałam nosić ciemne ubrania oraz mocny makijaż połączony z oryginalnymi soczewkami. Bardzo lubiłam wzory pozwalające na całkowite odmienienie wyglądu naszych, ludzkich oczu. Oczywiście, kiedy zaczął się czas szukania pracy nie mogłam sobie pozwolić na przychodzenie do niej w kocich soczewkach, ale znalazłam świetną alternatywę, czyli soczewki powiększające oczy. Ich średnica jest nieznacznie większa od typowych, znanych nam soczewek aczkolwiek to w żaden sposób nie wpływa na komfort ich noszenia. Soczewki te są oczywiście kolorowe, a dostępne kolory to zarówno te naturalne, jak: odcienie niebieskiego, zielonego oraz brązowego, jak i nieco bardziej fantazyjne. W ofertach sklepów możemy bez problemu znaleźć soczewki o odcieniach fioletu, różu, czerwieni czy nawet czarnych. Wiele z ich modelów są zaprojektowane w taki sposób, aby mimo oryginalnej kolorystyki wciąż prezentowały się na oczach naturalnie. Moje pierwsze soczewki tego typu miały odcień różu, lecz jak wspominałam ich wygląd był na tyle naturalny, iż żaden pracodawca nie robił o nie problemów.

Największą zaletą soczewek big eyes jest oczywiście fakt, iże dzięki nim optycznie powiększymy swoje oczy. Większa średnica sprawia, że oko wydaje się większe, bardziej otwarte i okrągłe. Soczewki big eyes występują również w wariancie z dioptrami, a zatem osoby z wadą wzroku również mogą zakupić takie soczewki i dzięki nim zrezygnować z noszenia okularów, które jak wiemy często zakrywają nasz makijaż.

Kategorie: Moda