Jak można wygrać z uzależnieniem dzięki pomocy ośrodka

 

Pewnie każdy z nas próbował kiedyś zagrać w zdrapki lub inne gry tego typu. Dla niektórych była to po prostu forma zabawy a inni niestety się od tego uzależnili i nie wyobrażali sobie dnia bez próby wygrania, chociaż i tak za każdym razem przegrywali.

Pomoc ośrodka leczenia uzależnień od hazardu

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduZnam wiele przypadków, w których osoby chcąc odreagować stres jaki towarzyszy im każdego dnia zaczynają grać w gry hazardowe typu poker, ruletka a także zakłady bukmacherskie. Na początku każdy z nas traktuje to jako zabawę, jednak z czasem przeradza się to w uzależnienie i już nie jesteśmy w stanie nad nim zapanować. Nie potrafimy zrezygnować z gry, która dostarcza nam sporą dawkę adrenaliny oraz nadziei na wygraną. To sprawia, że brakuje nam pieniędzy na dalszą grę i zapożyczamy się u różnych ludzi, z którymi w normalnej sytuacji nie chcielibyśmy mieć nic wspólnego. Z uzależnieniem bardzo często nie poradzimy sobie sami, dlatego warto skorzystać z pomocy ośrodków, które zajmują się leczeniem różnego typu nałogów. Moja koleżanka ostatnio dowiedziała się, że jej mąż przegrał sporą sumę pieniędzy. Za każdym razem gdy ten obiecywał jej, że już nie będzie grał to nie miał aż tak silnej woli by przestać grać. W końcu postawiła mu ultimatum, albo zaczyna się leczyć albo niestety od niego odejdzie. Dzięki temu postanowił walczyć ze swoim nałogiem i zapisał się na terapię w ośrodku leczenia uzależnień. W naszym kraju ośrodki leczenia uzależnień od hazardu pomogły już wielu osobom wyjść z nałogu. Dzięki temu mogą wrócić do swojego dawnego życia, bez nałogu, który mógł zniszczyć ich życie.

W zależności od stopnia naszego uzależnienia możemy zapisać się na terapię otwartą lub zamkniętą (jeżeli taką decyzję podejmie sąd) lub indywidualną bądź grupową. Nie każdy z uzależnionych potrafi przyznać się do tego, że jest uzależniony i nie radzi sobie z nałogiem. W takiej sytuacji potrzebne jest wsparcie najbliższych, dzięki któremu łatwiej wyjść z nałogu.