Jak leczyć menopauzę naturalnie i profesjonalnie

Menopauza jest naturalnym procesem biologicznym, który dotyka wszystkie kobiety. Spada wtedy produkcja hormonów płciowych takich jak estrogen i progesteron, co prowadzi do ustania cyklu miesiączkowego. Jeśli od ostatniej miesiączki minie rok, można już mówić, że kobieta przechodzi menopauzę.

Menopauzę można leczyć profesjonalnie, ale naturalnie

profesjonalne naturalne leczenie menopauzyPrzekwitanie to ciężki okres w życiu kobiety. Traci ona możliwość wydania na świat potomstwa, co więżę się zazwyczaj ze spadkiem atrakcyjności. Zmianie ulega wygląd włosów – stają się mniej puszyste, paznokcie robią się łamliwe, zmarszczki robią się bardziej widoczne, bo skóra jest już mniej jędrna, zaczyna się przybieranie na wadze. Często prowadzi to obniżenia samooceny a nawet depresji.  Aby zapobiec tym oznakom można udać się do lekarza w celu rozpoczęcia zastępczej terapii hormonalnej. Niewiele kobiet decyduje się jednak na takie rozwiązanie. Większość wybiera profesjonalne naturalne leczenie menopauzy. Stosują domowe sposoby, by zahamować dokuczliwe objawy taki jak poty nocne, uderzenia gorąca, kołatanie serca i drażliwość. Spora część kobiet decyduje się na terapię fitoestrogenami. Są to naturalne hormony roślinne, które można zażywać jako suplementy lub wzbogacić w nie swoją dietę. Bogatym źródłem fitohormonów są orzechy i ziarna słonecznika. Zawierają je też warzywa strączkowe takie jak groch czy fasola. Dużo fitohormonów zawierają też jabłka i gruszki występujące często w naszym jadłospisie.

Fitoestrogeny pomogą złagodzić objawy menopauzy. Poprawią też kondycję skóry i włosów. Są używane w kosmetyce, gdyż przeciwdziałają starzeniu się organizmu. Zapobiegają wiotczeniu skóry i tworzeniu się zmarszczek. Jest to kolejny powód dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety nie tylko w okresie menopauzy.