Od kiedy byłem mały, zawsze podobało mi się, jak mój tata ćwiczyć w siłowni, którą kompletował przy domu. Mieliśmy tam zawsze róznego rodzaju hantelki, sztangi i wiele przyrządów, których preznaczenia wówczas nie znałem. Tata zawsze powtarzał, że podstawą dobrgo treningu jest solidna rozgrzewka i bezpieczne warunki do ćwiczeń. Własnie dlatego podłoga powinna być elastyczna. Uniknie się wtedy kontuzji.

Podłoga na siłowni musi być elastyczna

elastyczne podłogi sportoweDzisiaj jestem już w liceum i razem z moim tatą ćwiczę na siłowni. Mam ułożony plan ćwiczeń i dobrą dietę, której się trzymam. Dzięki temu wiem, że moje ciało rozwija się we właściwy sposób i nie jestem narażony na żadne niebezpieczeństwa. Kontuzje bywają przykre, a żeby ich uniknąć nie potrzeba wcale wiele. Wystarczy solidna rozgrzewka. Podstawą są także odpowiednie elastyczne podłogi sportowe. Na siłowni jest to szczególnie ważny element, ponieważ dzięki takiemu elastycznemu podłożu, nasze ciało nie będzie za bardzo obciążone przy wykonywaniu ćwiczeń. To ważne na przykład przy robieniu przysiadów z obiążeniem, ponieważ przy tego typy aktywności mocno obciążamy nogi. Podłoga powinna pracować wraz z nimi, zebyśmy mieli stuprocentową pewność, że nic nam się nie stanie. Z tego powodu używa się także różnego rodzaju ochraniaczy. Przy takim wysiłku, do jakiego zmusza nas ćwiczenie na siłowni powinniśmy zawsze dbać o swoje bezpieczeństwo. Na szczęście nie jest to aż takie trudne i każdy może sobie pozwolić na jego zachowanie.

Niedługo mam zamiar wybrać się na zawody w podnoszeniu ciężarów. Wiem, że na takim turnieju bardzo dba się o zachowanie bezpieczeństwa. Będą tam dostępne dobrej jakości ochraniacze oraz elastyczna podłoga. Uprawianie sportu jest dzisiaj prostsze niż kiedyś. Ludzie mogą robić to dużo dłużej, ponieważ nie są zagrożeni kontuzjami. Kto wie? Może w przyszłości całkowicie się ich pozbędziemy?

Kategorie: Sport