Czy naprawa komputerów to dobra praca?

Któregoś dnia dostałem pracę, razem z moim kolegą. Otwierali u nas serwis komputerów, i szukali ogarniętych ludzi do pracy. Właściciele mieszkali w innym mieście, więc my zajmowaliśmy się wszystkim. Dokładnie nas sprawdzili, czy się nadajemy, i czy można nam ufać, i rozpoczęliśmy pracę.

Jak wygląda fachowa naprawa komputerów?

Naprawa komputerów

Mieliśmy takie małe biuro pod ziemią praktycznie. Schodziło się do nas po schodach, bo profesjonalna naprawa komputerów z Krakowa miała miejsce w piwnicy. To było dosyć klimatyczne miejsce i podobało nam się tam. Siedzieliśmy w takich cegłach i było bardzo nastrojowo. Ludzie nieraz nie wiedzieli jak do nas trafić. Postanowiliśmy wywiesić jakiś większy szyld, żeby rzucało się w oczy. Bo nie każdy podejrzewa, że biuro może być w piwnicy. Najgorzej było zimą, bo Kraków cały zasypywał się śniegiem, a schody były śliskie, i niektórzy zjeżdżali po nich. Obawiałem się, że ktoś w końcu sobie skręci kark, i obiłem te schody jakąś wykładziną, tymczasowo, aby nikomu nie stała się krzywda. Nasz serwis dobrze prosperował, odwiedzało nas wielu klientów z przeróżnymi problemami z laptopami. Musieliśmy wszystko dobrze ogarniać, aby dotrzeć do źródła danego problemy. Sprzedawaliśmy też różne części i akcesoria, więc zawsze był u nas tłok. Mieliśmy niskie ceny, i nie zdzieraliśmy nie wiadomo ile marży, wiec udawało nam się z powodzeniem utrzymywać na rynku. Najczęściej odwiedzała nas młodzież, bo to chyba ta grupa wiekowa ma największy procent użytkowników komputerów. Dzieciaki narzekały, że gry im nie chodzą i nie wiedzą co się dzieje. Nieraz okazywało się, że po prostu ich system nie obsługiwał takich gier, był za słaby. No a czasem był za dobry i nie mógł wczytać starej grafiki.

Różne rzeczy się działy. Niełatwo jest też dobrze trafić w istotę problemu. No ale póki co mamy większość naprawionych komputerów, i chyba tylko ze trzech nie dało się nam doprowadzić z powrotem do używalności.