Nie w każdym pomieszczeniu możemy umieścić taką samą lampę ponieważ będzie spełniać różne funkcje. Jedne lampy dają główne, rozproszone światło, a celem innych jest skupienie wiązki światła na konkretnym punkcie. W mieszkaniach najlepsze są ciepłe źródła światła, które sprawiają, że jest nam dobrze we własnym domu.

Kinkiet lepszy od lampy wiszącej?

kinkietyLampy są obowiązkowym elementem nie tylko wystroju każdego mieszkania, ale także spełniają ważne funkcje. Dają światło, które ale nas pobudza i dodaje energii albo wycisza i uspokaja. Tworzy specyficzny klimat, dzięki któremu czujemy się dobrze bądź źle w czterech ścianach. Ostatnio do łask powróciły z wielkim rozmachem kinkiety, które kiedyś były stosowane wyłącznie w przedpokojach ponieważ nie zabierają dużo miejsca. Na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli tychże lam. Małe, duże, okrągłe, wykonane z drewna czy metalu. W takim asortymencie każdy znajdzie dla siebie idealny kinkiet. Mają one za zadanie dawać przytłumione światło, które skupia się w rozproszony sposób, ale w konkretnym kierunku. Zazwyczaj dają one światło w dwóch, przeciwległych kierunkach. Zawsze się doskonale sprawdzały w przedpokojach, ale teraz są modne również na ścianach w pokojach dziennych, głównie jako element wystroju ponieważ dają dość dyskretne światło. Jeżeli mamy w domu antresole to takie lampy będą świetnym rozwiązaniem bo nie będą przeszkadzać w poruszaniu się na małej powierzchni, a dadzą wystarczająco dużo światła. Sporo ludzi kinkietów używa jako oświetlenie w łazience, szczególnie po bokach lustra. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na odbijanie światła.

Małe czy duże mieszkanie zawsze musi mieć dobrze dobrane oświetlenie bo ono nadaje charakteru powierzchniom. Czasem lepiej mieć więcej małych lampek stojących, zawieszonych na ścianach, niż jedną, wielką wierzącą pod sufitem, która jedynie oświetli pokój.

 

Kategorie: Dom