Cena piaskowania suchym lodem

Mówi się, że usługa piaskowania suchym lodem jest dość kosztowna. Jako argument najczęściej usłyszymy, że granulat jest dość drogi i idzie go dużo podczas godzinnej pracy agregatem. Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, ale nie jest to prawda. Piaskowanie suchym lodem jest o wiele tańsza, niż tradycyjne metody ze względu na czas, a także stan piaskowanych elementów silnika motocykla lub samochodu.

Ile kosztuje piaskowanie suchym lodem?

piaskowanie suchym lodem cenaGodzina piaskowania za pomocą agregatu średniej mocy wynosi w przybliżeniu około dwustu złotych za godzinę. Jednak jeśli interesuje Cię piaskowanie suchym lodem cena jest o wiele bardziej skomplikowanym czynnikiem, niż myślisz. Po pierwsze, suchy lód zrobi to dużo szybciej, a co za tym idzie nie będziesz musiał dopłacać za następne godziny. Dodatkowo jest to bezpieczniejsza metoda dla osoby piaskującej, więc efekt jest lepszy. Pamiętaj, że między innymi płacisz za to, aby efekt był dobry. Zwykły piasek może uszkodzić niektóre elementy w silniku, takie jak dekle osłaniające cylindry. Są to rzeczy wykonane z delikatnego aluminium. Bardzo często po takiej usłudze należy je wymienić. Suchy lód nie generuje dodatkowych kosztów, gdyż jest delikatny. Usuwa wszystkie zabrudzenia, takie jak smary, naloty lub rdza. Nie trzeba dopłacać mechanikom za rozkręcanie i dodatkowe czyszczenie silnika. Jest to duże udogodnienie podczas remontu pojazdów zabytkowych.

Pojazd, który ma swoje lata dla niektórych okazuje się bezwartościowy, a dla innych bezcenny. Ta druga grupa osób chce, aby perełka motoryzacji wyglądała i działała doskonale. Dzięki piaskowaniu za pomocą suchego lodu można sprawić, że silnik odzyska swój pierwotny wygląd, bez tworzenia niekorzystnych zmian, takich jak powyginane dekle lub duże wgniecenia.