Budowa taśm z diodami elektroluminescencyjnymi

Nowoczesne rozwiązania są coraz powszechniej stosowane w życiu codziennym. Wynika to ze spadku kosztów ich wdrożenia a także z poprawy parametrów. Przykładem mogą być chociażby diody LED, które są obecnie stosowane praktycznie wszędzie. Wynika to z ich doskonałych parametrów, które zapewniają długą i niezawodną eksploatację.

Zasilanie taśm z diodami bezpośrednio z sieci

taśma led 230vWarto dodać, że diody LED są przede wszystkim energooszczędne co sprawia, że ich zastosowanie potrafi w znacznym stopniu obniżyć zużycie energii. Dotyczy to w szczególności dużych obiektów, gdzie zainstalowanych jest duża ilość źródeł światła. Właśnie tam w ramach modernizacji czy inwestycji mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej rekomenduje się zastosowanie źródeł zbudowanych w oparciu o diody elektroluminescencyjne. Bardzo często stosowanym elementem jest również taśma led 230v, w której znajdują się równolegle połączone diody. Rozwiązanie to jest bardzo elastyczne. Sama taśma może być bowiem montowana w miejscach, gdzie istnieją spore nierówności i załamania powierzchni. Oprócz tego taśma może być docinana w pewnych miejscach w celu utworzenia odcinków. Warto dodać, że rozwiązania te cechują się przeważnie hermetycznym wykonaniem co sprawia, że mogą być one stosowane nawet w najtrudniejszych warunkach. Do zasilania taśm stosowane są przeważnie zasilacze stabilizowane. W przypadku taśm na 230V nie jest to jednak potrzebne.

Mogą być one podłączone bezpośrednio do sieci elektroenergetycznej. Ich koniec zakończony jest bowiem wtyczką, która może być podłączona do gniazda elektrycznego. Warto dodać, że rozwiązania te nie służą raczej do oświetlania przestrzeni. Pełnią one funkcję dekoracyjną lub wspomagają podstawowe oprawy świetlne, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego natężenia światła na danej powierzchni.