Atuty płyt poliwęglanowych

W dzisiejszych czasach każdy ceni sobie bezpieczeństwo. Dla jednego będzie to priorytetem w życiu, dla drugiego będzie na trochę niższym miejscu, ale dla każdego będzie ono istotne. O tej kwestii najczęściej myślą rodzice, ludzie starsi oraz ci, którzy mieli już w życiu jakieś nieprzyjemności. Te grupy ludzi często szukają „bezpiecznych wersji”.

Zalety i zastosowanie poliwęglanu kanalikowego

poliwęglan kanalikowyPrzykładem może być poliwęglan. Bezpieczna wersja szkła, posiadająca jego właściwości optyczne, ale nie tłukąca się. Jest on wielokrotnie bardziej odporny na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne, niż jego ‚tradycyjny” odpowiednik. Dlatego poliwęglan kanalikowy ma szerokie zastosowanie, szczególnie w miejscach użyteczności publicznej. Wiąże się to z świadomością projektantów, którzy wolą dmuchać na zimne. Korzystanie z poliwęglanu komorowego jest tak bezpieczne, że wyklucza niebezpieczeństwa i próby wyłudzenia odszkodowań. Poliwęglan kanalikowy stosuje się najczęściej w zadaszeniach. Nie ma żadnej obawy, że mamy niebezpieczny materiał nad głową. Płyty poliwęglanowe są przezroczyste, ale nie muszą być bezbarwne. Jeśli chcemy, mamy wybór między kolorowymi, mlecznymi i dymionymi. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż poliwęglan jest bardzo wytrzymałym materiałem, to za jakiś czas, jeśli będziemy chcieli wymienić jakąś płytę, to może ona odbiegać kolorem od reszty. Za kilkanaście lat może nieco odbiegać kolorytem. Jeśli chcemy, by konstrukcja była niezmieniana bardzo długo, wybierzmy poliwęglan kanalikowy bezbarwny.

Będziemy mieć tę kwestię z głowy. Transparentność w przypadku poliwęglanu jest ogromną zaletą. Wszystkie świetliki ją wykorzystują. A dzięki łatwości i szybkości montażu jest również lubiany przez monterów. I im bezpiecznie się z nim pracuje. Nie pęknie, nie trzeba się z nim specjalnie obchodzić – montaż bezstresowy.